Biblioteka Parafialna gościła o. Włodzimierza Zatorskiego OSB, benedyktyna z Opactwa Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Tyńcu.

    W dniu 19.05.2001 r. na zaproszenie Biblioteki Parafialnej przyjechał do Trzcianki o. Włodzimierz Zatorski OSB, benedyktyn z Opactwa Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Tyńcu.
W czasie pobytu w Trzciance o. Włodzimierz Zatorski odprawił o godz. 18.00 Mszę św. z homilią, a także wziął udział w spotkaniu o godz. 16.30 zatytułowanym "Wola Boża w życiu człowieka".
    Włodzimierz Zatorski OSB do klasztoru wstąpił w 1980 r. po ukończeniu fizyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Założyciel i do roku 2007 dyrektor wydawnictwa Tyniec, a także dyrektor Biblioteki Tynieckiej. W latach 2005-2009 przeor klasztoru, w latach 2002-2009 prefekt oblatów świeckich przy opactwie. Autor książek o tematyce duchowej, między innymi: Przebaczenie, Otworzyć serce, Dar sumienia, Milczeć, aby usłyszeć, Droga człowieka. Następnie rok spędził w pustelni na Mazurach oraz w klasztorze benedyktyńskim Dormitio w Jerozolimie.
    Większość książek o. Włodzimierza Zatorskiego była możliwa do zakupienia podczas spotkania. Są one również dostępne do zakupienia lub wypożyczenia w Bibliotece Parafialnej.