Współorganizowanie wystawy obrazu haftowanego "Bitwy pod Grunwaldem"

Biblioteka Parafialna w Trzciance załatwiła z Fundacją Wspierania Kultury, Sztuki i Tradycji Rękodzieła Artystycznego im. św. Królowej Jadwigi - właścicielem obrazu "Bitwy pod Grunwaldem" - możliwość prezentacji tego obrazu w Pile, Złotowie i Wągrowcu. W porozumieniu i we współpracy ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Społecznych Effata z Piły obraz, który był prezentowany w czasie XXXI Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Trzciance, przed jego zwrotem do Muzeum Grunwaldu w Stębarku został zaprezentowany w trzech kolejnych miastach:
- w Pile w Zamiejscowym Ośrodku Dydaktycznym w Pile Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wernisaż odbył się 21.03.2014 r. Udostępnienie publiczności w dniach 19 - 31 marca 2014 r. Biblioteka Parafialna dodatkowo przetransportowała obraz z Trzcianki do Piły, montowała i demontowała obraz oraz brała udział w wernisażu.
- w Złotowie w Starostwie Powiatowym. Udostępnienie publiczności w dniach 03 - 18.04.2014 r. Biblioteka Parafialna dodatkowo montowała i demontowała obraz.
- w Wągrowcu w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1. Udostępnienie publiczności w dniach 26.04. - 04.05.2014 r. Biblioteka Parafialna dodatkowo montowała obraz.