"Warto być Polakiem" - wystawa

            W dniu 3 czerwca 2014 r. w auli Domu Parafialnego odbyło się uroczyste otwarcie wystawy zatytułowanej "Warto być Polakiem". Wystawę zorganizowało Trzcianeckie Koło Prawa i Sprawiedliwości wraz z Biblioteką Parafialną. W otwarciu wystawy udział wzięło kilkadziesiąt osób.  Po powitaniu zebranych przez radnego Rady Miasta Witolda Perskiego głos zabrał szczególny gość poseł PIS Maks Kraczkowski, następnie Burmistrz Krzysztof Czarnecki oraz proboszcz ks. Wawrzyniec Skraba MS.
            Wystawa składa się z 23. dwustronnych plansz o wymiarach 1,0 x 1,5 m prezentujących życie i działalność śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Plansze ze zdjęciami i opisami w języku polskimi i angielskimi pogrupowane w następujących działach: Biografia, Państwo jako wartość, Chrześcijaństwo jako fundament, Bezpieczna Rzeczypospolita, Rzeczypospolita solidarna, Rzeczypospolita silna w Europie i świecie, Pamięć i patriotyzm, Tragedia smoleńska, Dramat Polski, Pożegnanie. Wystawę zamyka plansza z wymownym napisem: "Non omnis moriar".
            Właścicielem wystawy wykonanej wg projektu Macieja Chojnowskiego - osobistego fotografa Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego - jest Fundacja Nowy Kierunek. Na planszach znalazły się także zdjęcia Macieja Osieckiego, Katarzyny Rainka, Izabeli Tomaszewskiej, Andrzeja Rybczyńskiego (PAP) i Radka Pietruszki (PAP).
            Wystawa czynna była od 4 do 10 czerwca 2014 r. w dni powszednie w godzinach 16.30 - 19.00 oraz w niedzielę w godzinach od 9.00 do 19.00.
            To piękna i mądra lekcja nie tak odległej historii, stanowiąca należny hołd dla wielkiego polskiego Prezydenta.
            Przy okazji wystawy można było nabyć album "Warto być Polakiem" wydany przez Fundację Nowy Kierunek.